Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Grupa de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Grupa de munca

Lucrez de cca 30ani in ture 12/24 as vrea sa stiu daca beneficiez de reducerea varstei de pensionare
Pentru asa ceva nu se beneficiaza de reducerea varstei de pensionare.

Reducerea varstei de pensionare se acorda numai in situatia in care un salariat a desfasurat activitate in grupele de munca (I si/sau II) sau in conditii speciale/deosebite de munca.