avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 691 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Redepunerea formularului 088
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Redepunerea formularului 088

Care sunt criteriile care conduc la decizia ANAF de anulare a codului de TVA, mentionand ca societatea nu justifica intentia si capacitatea de a desfasura activitati economice in sfera de TVA dupa depasirea plafonului de 220000 lei
Cel mai recent răspuns: Themis7 , utilizator 22:06, 5 Iulie 2016
D-voastra ati realizat venituri in ultimele 12 luni!?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Formular 088 ilmir1 ilmir1 bun ziua Anul trecut am schimbat administratorul firmei adica nu mai este sotia sunt eu. Astazi am primit de la ANAF o notificare ca trebuie sa depun ... (vezi toată discuția)
Inregistrare in scop de tva DobrinoiuAndreea DobrinoiuAndreea O societate comerciala(mai exact un restaurant), neplatitoare de tva,a depasit pragul cifrei de afaceri de 220.000 lei, astfel fiind obligat prin lege sa se ... (vezi toată discuția)
Depasire plafon si devenire platitor tva LIVIU NISTEA LIVIU NISTEA Buna ziua ! Va supun atentiei urmatoarea problema. O societate comerciala neplatitoare de TVA, depaseste pe data de 10.12.2016 plafonul de la care devine ... (vezi toată discuția)