Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Radiere societate non profit
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Radiere societate non profit

Buna seara,

Daca o societate non profit nu a depus timp de 2 ani consecutiv situatii financiare, poate fi radiat?Sau este vorba de 3 ani consecutivi?Cine poate cere radierea (sau dizolvarea, nu stiu exact termenul exact)?
Este vorba despre un ONG sau o societate comerciala?
Un ONG.