avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 717 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Radiere societate non profit
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Radiere societate non profit

Buna seara,

Daca o societate non profit nu a depus timp de 2 ani consecutiv situatii financiare, poate fi radiat?Sau este vorba de 3 ani consecutivi?Cine poate cere radierea (sau dizolvarea, nu stiu exact termenul exact)?
Cel mai recent răspuns: flo72 , utilizator 23:11, 11 Mai 2016
Este vorba despre un ONG sau o societate comerciala?
Un ONG.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Radiere ong daca nu s-a depus bilantul anual flo72 flo72 Buna seara, Conform Legii Legea nr. 152/2015 privind societatile comerciale, orice persoana interesata poate cere tribunalului să pronunţe dizolvarea unei ... (vezi toată discuția)
Firma radiata, datorii la stat. Tiffany Tiffany Buna ziua, Va relatez mai jos o situatie si as dori sa ma ajutati cu un raspuns: Am avut un srl. Din cauza ca nu stiu ce bilanturi din 2005 cica nu au fi ... (vezi toată discuția)
Dizolvare societate alin_bv alin_bv Spuneti-mi va rog in momentul dizolvarii unei societati, se poate face impunerea din oficiu pentru impozitul forfetar de catre ANAF chiar daca nu au fost ... (vezi toată discuția)