Forum Discuţii juridice Executare silită cheltuieli axecutare
Discuție deschisă în Executare silită

cheltuieli axecutare

Buna ziua, in urma unei intelegeri cu banca, mai trebuie sa platesc cheltuielile de executare? Ce trebuie sa fac? Va multumesc
Depinde de intelegere.

Articolul 703 NCPC
Cazuri de încetare a executării
(1) Executarea silită încetează dacă:
1. s-a realizat integral obligaţia prevăzută în titlul executoriu, s-au achitat cheltuielile de executare, precum şi alte sume datorate potrivit legii;
2. nu mai poate fi efectuată ori continuată din cauza lipsei de bunuri urmăribile sau a imposibilităţii de valorificare a unor astfel de bunuri;
3. creditorul a renunţat la executare;
4. a fost desfiinţat titlul executoriu;
5. a fost anulată executarea.

Daca banca face cerere pt. incetarea executarii, banca va plati si cheltuielile. In caz contrar, dvs.