Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Am uitat ca a expirat rovinieta si am circulat trei ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Am uitat ca a expirat rovinieta si am circulat trei zile fara

Am uitat ca a expirat rovinieta#-o, trecand de mai multe ori prin fata camerelor, abia a patra zi am constatat ca rovinieta nu mai era valabila (#-o). Atunci am cumparat-o, dar acum la ce trebuie sa ma astept? In prima zi am trecut de 4 ori pe langa camere, iar in a doua si a treia zi de cate doua ori. Deci trebuie sa ma astept la 8 amenzi? Ce mai pot face? Multumesc!
Conform dispozitii in vigoare daca ati circulat de mai multe ori in cadrul aceleiasi luni calendaristice,veti primi o singura sanctiune