Forum Discuţii juridice Executare silită EXECUTARI SILITE PRIN FIRME DE RECUPERARE
Discuție deschisă în Executare silită

EXECUTARI SILITE PRIN FIRME DE RECUPERARE

CUM SE PROCEDEAZA IN CAZUL IN CARE EXISTA O EXECUTARE SILITA PRIN FIRMA DE RECUPERARE? AM CONTURILE BLOCATE SI AM SI POPRIRE PE SALARIU. CUM PROCEDA LA RIDICAREA ACESTORI POPRIRI?
Va trebui sa formulati contestatie la executare.
si eu ma confrunt cu aceeasi problema. Dupa inregistrarea contestatiei la executare, cum se opreste poprirea?
se poate cere in proces suspendarea executării popririi, care este o măsură ce are ca efect întreruperea cursului executării pentru o anumită perioadă de timp, dispusă de către instanţa în mod justificat la cererea debitorului ori a terţului poprit. Pentru cazuri urgente, suspendarea se dispune prin ordonanţă preşedinţială, până la soluţionarea cererii de suspendare formulată în apel.