Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Preluare contract închiriere
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Preluare contract închiriere

Am un spatiu închiriat de la primărie pentru farmacie dar aș dori să renunț întrucât este o persoană care dorește să preia acest spațiu tot pentru farmacie.Nu știu cum este legal, să preia contractul meu de închiriere sau să-i subînchiriez eu spațiul?
george-neagu, moderator
depinde foarte mult de ceea ce scrie in contractul de inchiriere incheiat de dvs cu primaria > daca aveti posibilitatea de a subinchiria sau nu.
mulțumesc pentru răspuns, totuși mă interesa și cu varianta preluării contractului de închiriere, ce aprobări trebuie.