Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Reintroducere actiune dupa anulare ca netimbrata
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Reintroducere actiune dupa anulare ca netimbrata

Buna ziua, in speta am facut o contestatie impotriva unui p-v de contraventie pentru parcare nelegala care mi-a fost anulata ca netimbrata ( a fost greseala mea). As dori sa stiu daca mai pot introduce din nou contestatie pentru acelasi p-v. P-v trebuia contestat in 15 zile de la data comunicarii , iar de la data primei contestatii pana in prezent cand am primit sentinta de anulare ca netimbrat au trecut mai bine de 2 luni, deci cele 15 zile sunt trecute. Se poate considera ca prin introducerea primei contestatii s-a interrupt termenul de 15 zile? Si daca da, in cate zile de la data primirii sentintei de anulare pot introduce o noua contestatie? Multumesc.
Nu mai puteti face o noua plangere contraventionala, vi se va respinge ca tardiv introdusa
~ Conținut șters la cerere ~