avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 666 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Taxe si declaratii in cazul unui PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Taxe si declaratii in cazul unui PFA

Buna ziua,
Mi-am deschis un PFA cu activitate de prestari servicii si ma intereseaza ce taxe se platesc la stat,ce declaratii se intocmesc lunar sau trimestrial si daca sunt limitata in a angaja personal cu contract individual de munca.

Va multumesc,
Cel mai recent răspuns: Adolfina Pop , Consultant fiscal 20:36, 31 Mai 2016
Buna ziua,
Cu privire la angajare de personal, nu sunteti limitata.
Referitor la celelalte probleme, poate cel mai bine ar fi sa va angajati un contabil.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Firma noua mefistos mefistos Imi puteti spune va rog daca pentru un site online ce presteaza servicii dedicate persoanelor juridice este necesar infiintarea unui SRL platitor de TVA? Daca ... (vezi toată discuția)
Lamuriti-ma,va rog kristiiina kristiiina buna tuturor am un srl deschis in martie 2006,nu functioneaza si nici nu a functionat in aceste conditii trebuie depuse balante sau ... (vezi toată discuția)
Declaratii la infiintare srl IRR IRR Un SRL-D cu activitate comert online a fost infiintat in luna aprilie 2013 si a optat pentru plata impozitului pe Venit la inregistrarea ONRC. Societatea ... (vezi toată discuția)