Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Taxe si declaratii in cazul unui PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Taxe si declaratii in cazul unui PFA

Buna ziua,
Mi-am deschis un PFA cu activitate de prestari servicii si ma intereseaza ce taxe se platesc la stat,ce declaratii se intocmesc lunar sau trimestrial si daca sunt limitata in a angaja personal cu contract individual de munca.

Va multumesc,
Buna ziua,
Cu privire la angajare de personal, nu sunteti limitata.
Referitor la celelalte probleme, poate cel mai bine ar fi sa va angajati un contabil.