Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Nu mi s-a emis cardul d e sanatate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Nu mi s-a emis cardul d e sanatate

Buna ziua,Cum se procedeaza pentru a intra in posesia cardului de sanatate?. Am consultat situl de la cnas si figurez ca asigurat iar cardul de sanatate scrie"nu s-a emis"
Cerere la cnas de judet de car apartineti cardul de emite de obicei la 2-3 luni de la cerere pana atunci vi se acorda adeverinta care e echivalentul cardului pentru consultatii si medicamente.
Multumesc foarte mult!