avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 740 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Exceptie de neconstitutionlitate
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Exceptie de neconstitutionlitate

Decizia CCR nr. 161/2016 referitoare la excepția de neconstituționalitate a dispozițiilor art. 4 din Legea nr. 187/2012 pentru punerea în aplicare a Legii nr. 286/2009 privind Codul penal
Cel mai recent răspuns: daniela91 , utilizator 08:52, 26 Iunie 2016
Nu se intelege care ar fi intrebarea.
Respinge, ca neîntemeiată
[ link extern ]
:vishenka:

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Spor de contopire>15 ani si 2 luni deliaioana deliaioana buna ziua,prietenul meu are o pedeapsa principala de 5 ani plus spor de contopire 15 ani si 2 luni deoarece una din infractiunii a fost facuta pe noul cod ... (vezi toată discuția)
Sesizare iccj aplicare lege mai favorabila ralukad ralukad Buna seara, Puteti sa-mi spuneti pentru ce exact (stiu ca pentru aplicarea legii mai favorabile, dar legat de ce anume) au facut instantele sesizarea la ... (vezi toată discuția)
Curtea constitutionala cosminaa cosminaa E adevarat ca joi 22 mai se judeca la curtea constitutionala art 15 vechiul cod penal pentru redozarea pedepselor?? (vezi toată discuția)