Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Ce pot sa fac- anulare garantie
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Ce pot sa fac- anulare garantie

am predat unei firme de telefonie mobila un telefon pt reparatii cu o problema la baterie, la predare telefonul nu prezenta nici un defect la carcasa, in fisa de service inafara de marca telefonului la observatii nu mai apare nimic, ajuns la firma care efectueza reparatii telefonul este scos din garantie fiind indoit si retrimis inapoi pe motiv ca garantia este pierduta pentru folosire necorespunzatoare. De 2 saptamani discut cu cei de la relatii clienti dar sunt trimis de la unul la celalalt, mentionez ca telefonul avea si asigurare platita la zi si tot nu a fost reparat. Amdepus plangere scisa la firma de telefonie iar raspunsul a fost evaziv,am depus plangere la ANPC siANCOM atasand actele pe care le am respectin procesul verbal de predare primire, certificat asigurare, pangere inregistrata la firma respectiva,factura, garantie. Ce ma sfatuiti sa fac mai departe?
Daca ati sesizat oficial opc,asteptati raspunsul autoritatii