avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 219 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Completare decont TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Completare decont TVA

Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti cum ar trebui sa procedez in situatia urmatoare:
Am depus decontul de tva si declaratia 394 pentru luna mai 2016 dar am omis sa inregistrez o factura pe care am emis-o cu taxare inversa livrare deseu hartie si carton.
Pentru declaratia 394 am depus rectificativa,dar pentru decontul de tva nefiind declaratie rectificativa la ce rand va trebui sa trec aceasta factura in decontul lunii iunie?
Va multumesc,
Cel mai recent răspuns: REINVENT CONSULTING , Consilier juridic 12:38, 24 Iunie 2016
Buna ziua,
Valoarea facturii se include la randul 13 din decontul 300.
cu stima,
echipa Reinvent Consulting

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tva la taxare inversa livrare in declaratia 394 rodo29 rodo29 Se completeaza valoarea tva la livrarile cu taxare inversa in declaratia 394 si daca da, unde mai este corelatia cu randul 17.1 din decontul de tva?Multumesc . (vezi toată discuția)
394-taxare inversa cereale, cum este corect sa completez declaratia : cu tva sau fara tva? ContSters86219 ContSters86219 In declaratia 394 pt. ianuarie 2012 trebuie sa introduc o livrare de cereale. Completez doar baza de impozitare? Ma gandesc ca nu pun si TVA aferent pt. ca pe ... (vezi toată discuția)
Declaratia 394- 2012 r2d2 r2d2 Am o nelamurire legata de taxarea inversa la livrari in declaratia 394 ,daca se completeaza coloana de tva in situatia in care in decontul de tva aceasta nu se ... (vezi toată discuția)