Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Completare decont TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Completare decont TVA

Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti cum ar trebui sa procedez in situatia urmatoare:
Am depus decontul de tva si declaratia 394 pentru luna mai 2016 dar am omis sa inregistrez o factura pe care am emis-o cu taxare inversa livrare deseu hartie si carton.
Pentru declaratia 394 am depus rectificativa,dar pentru decontul de tva nefiind declaratie rectificativa la ce rand va trebui sa trec aceasta factura in decontul lunii iunie?
Va multumesc,
Buna ziua,
Valoarea facturii se include la randul 13 din decontul 300.
cu stima,
echipa Reinvent Consulting