avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 539 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Pot beneficia de vouchere de vacanta?
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Pot beneficia de vouchere de vacanta?

Fiind angajat al primariei, pot beneficia de vouchere de vacanta in vara acestui an?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:19, 4 Iulie 2016
OUG 57/2015
art.10
...
(4) În bugetele pe anul 2016 ale instituţiilor şi autorităţilor publice prevăzute la alin. (1) nu se prevăd sume pentru acordarea de tichete-cadou, prime de vacanţă şi vouchere de vacanţă personalului din cadrul acestora.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tichete de vacanta lucian1964 lucian1964 Intrebarea mea este legata de tichetele de vacanta. Daca stie cineva cum se acorda aceste tichete la bugetari? Am o cunostinta la Ministerul Transporturilor ... (vezi toată discuția)
Legea privind acordarea voucherelor pentru vacanţă, maria1956 maria1956 Buna seara lucrez in invatamant si nu am primit pana acum vouchere pentru vacanţă,.Ce pot face ca sa beneficiez de acest vouchere pentru vacanţă? Multumesc (vezi toată discuția)
Prima de concediu dancucasiana dancucasiana As avea o nelamurire cu noua lege cu primele de concediu,sotul meu lucreaza la apa-canal,adica la stat,ar beneficia de vocherul de vacanta,adica sunt obligati ... (vezi toată discuția)