Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... inlocuire termopane vechi, neinlocuite anterior la ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

inlocuire termopane vechi, neinlocuite anterior la reabilitarea blocului

Concret: sunt noul proprietar al unei garsoniere si doresc inlocuirea termopanelor vechi. Acestea nu au fost inlocuite de firma care s-a ocupat in urma cu cativa ani de reabilitare (fostul proprietar refuzand inlocuirea acestora cu tamplarie noua la vremea aceea).
Acum, eu fiind noul proprietar ma gandesc sa le schimb (mi se par foarte usoare, par a fi dintr-o prima generatie de termopane si nici nu cred ca sunt foarte eficiente ).
Ar fi vreo problema legala, blocul fiind deja anvelopat si reabilitat termic?
Dar din punct de vedere practic, exista posibilitatea de a afecta reabilitarea pe exterior facuta anterior? Eu ma gandesc ca nu.
Va puteti inlocui fara griji ferestrele. Chiar daca afectati intr-o mai mica sau mai mare masura exteriorul oricum trebuie sa il reparati.