Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... recuperare taxa
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

recuperare taxa

Buna ziua,
Am platit in 2007 o taxa de inmatriculare in valoare de 6000 lei. Am intrebat daca mai putem recupera taxa si mi s-a spus ca nu se poate deoarece am vandut masina. Este normal acest lucru? Chiar daca am vandut masina taxa eu am platit o .
Multumesc.
Buna ziua,

nu mai sunteti proprietar deci nu mai aveti calitate
ar fi trebuit ca inainte de a vinde masina sa solicitati acest lucru

[ link extern ] /

Numnai bine.
Cand am vandut masina nu se recupera taxa.
Chiar daca sunteti sau nu prioprietarul masinii!!! S-a prescris solicitarea de restituire a sumei .... nu mai puteti obtine restituirea acestei sume! Daca aveti taxe platite din 2011 incoace.. se poate demara actiune chiar daca ati vandut masina sau nu... conteaza ca dumneavoastra sa fi platit taxa: timbru de mediu!