Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... coloana de gaz
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

coloana de gaz

Buna ziua,
Aveti ideie cat costa in anul 2003 montarea unei centrale de apartament intr-un bloc cu 4 etaje, inclusiv coloana verticala, cu proiecte, aprobari, autorizatii?
Si o alta intrebare:
Cat costa in anul 2016 aceasta lucrare?

Este vorba de un apartament cu doua camere de aprox 60 mp.
Adriantot, moderator
In 2003 montarea unei centrale de apartament modeste, cu inlocuirea caloriferelor costa aproximativ 50 mil lei (5000 lei noi). Acum, in 2016 la fel.
In 2003 am gasit firme care sa faca instalatia de gaz completa, cu distribuitor avand debit pentru 40 de apartamente, cu preturi cuprinse intre 80 mil si 100 mil lei vechi. Acum in 2016 gasim firme care faca aceeasi lucrare cu preturi intre 7000 si 12000 lei noi.
Nu a contat si nu conteaza suprafata apartamentului in aceste calcule si lucrari. Numarul camerelor poate schimba pretul avand in vedere numarul caloriferelor si lungimea conductele interioare.
Va multumesc