Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CU CE DATA SE SEMNEAZA FISA DE POST LA MODIFICAREA ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CU CE DATA SE SEMNEAZA FISA DE POST LA MODIFICAREA FUNCTIE

Buna ziua!

In cazul unui angajat caruia i se opereaza in Revisal modificarea functiei in data de 15 a lunii cu consemnare de la data de 1 a aceleiasi luni (in termenul legal prevazut de lege pt operarea modificarilor) cu ce data se semneaza fisa de post? cu data de 15 sau cu 1? Angajatul semneaza actul aditional in data de 15.
Fisa de post se poate semna cu data cand i se comunica salariatului.