avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 531 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Achizitii teren de cetateni romani in UE
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Achizitii teren de cetateni romani in UE

Buna ziua,

Pot cumpara teren ca cetatean roman cu domiciliu in RO dar terenul este in HU sau AT?

Multumesc pentru raspuns!
Cel mai recent răspuns: Vlajoaga Robert Mihai PFA , Consultant fiscal 11:33, 16 Septembrie 2016
Depinde de legislatia tarii respective.
Din cate stiu Romania a fost ultima tara din UE care avea restrictii.. Intrebati in tara respectiva la un notar.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vanzare teren tamasangelica tamasangelica Sunt un cetatean UE (nascut in RO, stabilit de mult timp in HU). Detin un teren in RO pe care as dori sa-l vand la o firma din RO. In ce conditii as putea sa ... (vezi toată discuția)
Intrebare legata de testament, mostenire, etc. alina240 alina240 Buna ziua Am urmatoarea intrebare. Sunt casatorita cu un cetatean strain (UE), casatoria a avut loc in tara respectiva. Impreuna avem un copil minor, ... (vezi toată discuția)
Unde se dezbate succesiunea pentru proprietățile din străinătate ale cetățenilor români domiciliați în românia? MelisaMelisa MelisaMelisa Buna ziua, As dori sa stiu UNDE se face succesiune pentru proprietatile din strainatate in cazul in care ultimul domiciliu si rezidenta fiscala a persoanei ... (vezi toată discuția)