Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... autorizare curs formare profesionala
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

autorizare curs formare profesionala

autorizarea unui curs de formare profesionala, se va realiza la sediul inchiriat in acest scop sau la sediul social al ong-ului?
In vederea autorizarii, ONG -ul trebuie sa aiba resurse umane, financiare si materiale pentru cursul in cauza.

Autorizarea se face pe programe si nu pe sedii sociale/puncte de lucru sau spatii inchiriate.