Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... CCC pana la împlinirea vârstei de 2 ani
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

CCC pana la împlinirea vârstei de 2 ani

Buna seara,
După data nașterii salariata se afla in CM ce depășește cele 42 de zile obligatorii. Aceasta vrea sa renunțe la CM si sa intre in CCC înainte de data de sfârșit a CM. Este posibil acest lucru?
Mulțumesc!
Daca efectueaza cele 42 de zile obligatorii pentru concediu postnatal, atunci poate intra in CCC.