Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Calcul concediu medical
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Calcul concediu medical

Buna seara.
Cumnata mea este in concediu medical din data de 03.10.2016, sarcina cu risc.
Veniturile ei brute pe ultimele 6 luni au fost urmatoarele:
Septembrie: 123.000
August: 22.400
Iulie,Iunie, Mai, Aprilie: 2200/luna.
Intrebarea ei este ce suma de bani va primi cat este in concediu medical?
Va multumim.
Sigur sunt bune sumele brute mentionate?
Da sunt sumele corecte.
Mi-a spus ca exista ceva plafonare in functie de nr de zile.
Va rog daca ne puteti spune cat va primi pt concediu medical.
Va multumim.