Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... anularea amenzii judiciare investite cu titlu ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

anularea amenzii judiciare investite cu titlu executoriu

Am fost solicitat sa raspund unei cereri a unui judecator cu privire la deplasarea unui pacient internat la instanta pentru un dosar, drept pentru care am inaintat raspunsul directorului, reprezentantul legal, care cred ca l-a trimis judecatoriei, dupa care m-am trezit amendata. Am depus o cerere de reexaminare care nu mi-a fost admisa si m-am trezit cu somatie si titlu executoriu pentru suma de 1000 lei de la Fisc:O
Mai exista vreo cale de a anula aceasta decizie, avand in vedere ca eu consider ca mi-am facut treaba, inaintand raspunsul secretariatului/ sefului unitatii?
Mentionez ca am platit deja suma si am speranta sa mi-o pot recupera cumva.
Multumesc anticipat celor informati si doritori sa ma ajute!
faceti contestatie la executare, in cadrul ei contestati si titlul
Multumesc insa nu am nici un model de contestatie si nici nu cunosc unde sa ma adresez( Carui for- tribunal, fisc,etc). As aprecia mult daca cineva mi-ar trimite sau posta un model si ma intereseaza si daca se poate judeca in lipsa. Multumesc tuturor celor de aici care urmaresc intrebarea si isi rapesc din timpul lor pentru " iluminarea" si ajutoru dat mie=D>