Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Obligatoriu casa de marcat pt tranzactii online?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Obligatoriu casa de marcat pt tranzactii online?

Daca activitatea mea se desfasoara online, deci la distanta, iar persoana fizica nu-mi da banii in numerar, ci ii depune in contul firmei, mai am nevoie de casa de marcat prin care sa emit bon fiscal si sa i-l trimit scanat pe email?

Intreb pt ca de la garda financiara mi-au spus ca daca prestez servicii catre persoane fizice am nevoie de casa de marcat - eu pana atunci am taiat factura cu cnp-ul beneficiarului si chitanta pe care le-am trimis prin posta sau email.
www.avocatnet.ro/content/for...

Vedeti cateva raspunsuri date pe acest topic