avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 740 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită returnare bani de la executor
Discuție deschisă în Executare silită

returnare bani de la executor

am avut nevoie de executor si a cerut 500lei inainte a dat chitanta si a promis ca dupa ce incaseaza de la parat m-i va returna.Problema este ca incaseaza de la parat in rate ,mai are f putin de incasat ,pot sa-i cer returnarea celor 500lei inainte de a achit paratul.Va multumesc
Din sumele incasate de la parat pana la acest moment nu a fost virata nicio suma catre dvs?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Refuz incasare vornicu lumi vornicu lumi Acum ceva timp am pierdut un proces cu asocoatia de locatari.Instanta a hotarit sa achit si niste cheltuielile(judecata,executor).Am primit de la executorul ... (vezi toată discuția)
Diminuarea pensiei alimentarea si restituirea retroactiv a diferențelor de bani Ana Mincu Ana Mincu Buna ziua! Sunt in proces cu fostul meu sot pt diminuarea pensiei alimentarea, ca urmare a faptului ca i s-a nascut al doilea copil. Acțiunea a fost introdus ... (vezi toată discuția)
Executare D Tiberiu D Tiberiu Buna ziua, As dori sa aflu care este procedura legala prin care B.E.J. dupa ce incaseaza debitul ,onorariu, etc. de la debitor (in cazul meu BEJ a inacast ... (vezi toată discuția)