Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... incompatibilitate
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

incompatibilitate

Buna.
Sunt presedintele unei asociatie culturala non-profit. Din iunie sunt consilier local.
Asociatia primea din partea consiliul local anual "sponsorizare" pentru anumite activitati ale asociatiei (organizare evenimente culturale etc.)
Fiind presedintele asociatiei si consilier local, Asociatia poate sa mai primeasca bani de la consiliu fara sa am probleme cu legea?
Nu ma poate ajuta nimeni?