avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 163 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... incompatibilitate
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

incompatibilitate

Buna.
Sunt presedintele unei asociatie culturala non-profit. Din iunie sunt consilier local.
Asociatia primea din partea consiliul local anual "sponsorizare" pentru anumite activitati ale asociatiei (organizare evenimente culturale etc.)
Fiind presedintele asociatiei si consilier local, Asociatia poate sa mai primeasca bani de la consiliu fara sa am probleme cu legea?
Cel mai recent răspuns: cseli , utilizator 23:10, 19 Octombrie 2016
Nu ma poate ajuta nimeni?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Activitatea la o asociatie nonprofit lukserv lukserv Buna ziua, 1. Am o asociatie non-profit care se axeaza pe ajutorarea copiilor nevoiasi, cu dizabilitati si pe dezvoltarea educationala. In actele constitutive ... (vezi toată discuția)
Statut asociatie - constituire Anykha Anykha In vederea infiintarii unei Asociatii, am urmatoarele nelamuriri pentru care va rog clarificare: 1. In Statut, la Forma juridica, se poate mentiona un ... (vezi toată discuția)
Fonduri publice, legea nr. 350/2005 nakos3_2 nakos3_2 Sunt presedintele unei asociatii, cu drept de organizare evenimente, specificat in statut. Doresc sa aflu daca un consiliu local este obligat sa organizeze ... (vezi toată discuția)