Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Amenda contraventionala pentru neplata taxei pot ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Amenda contraventionala pentru neplata taxei pot Fetesti

Am primit acasa proces verbal de contraventie deoarece nu am achitat taxa de pod la Fetesti. Am termen de 48 ore de la primirea plicului , sa platesc jumatate din suma stabilita in proces verbal.Intrebarea mea este urmatoarea:
Pot sa platesc amenda la orice primarie sau DOAR la primaria de care apartin ?? ....tinad cont ca pe procesul verbal scrie ca pot achita la casieriile autoritatilor administratiei publice locale .
Multumesc.
Puteti achita jumatate din cuantumul amenzii la orice casierie de primarie,nu numai acea de domiciliu
Suma se vireaza intr-un singur cont al autoritatii emitente a procesului verbal de contraventie