Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Promovare de la studii medii la studii superioare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Promovare de la studii medii la studii superioare

Buna ziua .
Ce anume legi , ordonante , norme .... trebuie sa am in vedere pentru a se putea face trecerea de la un post cu studii medii la unul cu studii superioare ? Este vorba de un post de didactic auxiliar ( secretar ).
In prezent postul e de secretar studii medii ..... si trebuie sa stiu pasii si legislatia de respectat pentru transformarea postului in secretar studii superioare .
Multumesc anticipat
Vedeti H.G.nr. 286/2011 pentru aprobarea Regulamentului-cadru privind stabilirea principiilor generale de ocupare a unui post vacant sau temporar vacant corespunzător funcţiilor contractuale şi a criteriilor de promovare în grade sau trepte profesionale imediat superioare a personalului contractual din sectorul bugetar plătit din fonduri publice

[ link extern ]