Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Obligatia pos ii pfa
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Obligatia pos ii pfa

Buna ziua,
Detin o intreprindere individuala cu domeniul comert cu amanuntul, am depasit plafonul de 10.000 euro pentru instalarea aparatelor pos intrebarea este: suntem sau nu obigati sa avem acest aparat in magazin.
multumesc
Da, va trebui sa il aveti.
dat II-urile nu sunt de fapt persoane fizice? legeaa se aplica persoanelor juridice