avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 831 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Obligatia pos ii pfa
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Obligatia pos ii pfa

Buna ziua,
Detin o intreprindere individuala cu domeniul comert cu amanuntul, am depasit plafonul de 10.000 euro pentru instalarea aparatelor pos intrebarea este: suntem sau nu obigati sa avem acest aparat in magazin.
multumesc
Cel mai recent răspuns: mary_catalina , utilizator 19:29, 4 Ianuarie 2017
Da, va trebui sa il aveti.
dat II-urile nu sunt de fapt persoane fizice? legeaa se aplica persoanelor juridice

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Obligatia de a avea pos margarita_olteanu margarita_olteanu Am o intreprindere familiala cu activitate de comert. Sunt obligata sa intalez pos daca am depasit limita de10000euro . Aceasta lege se aplica doar persoanelor ... (vezi toată discuția)
Obligatia de a avea pos in magazin margarita_olteanu margarita_olteanu Buna ziua,am o intreprindere familiala cu domeniul comert cu amanuntul ,undeva la tara in ju.Teleroman. Am depasit plafonul de 10000euro de la care se zice ca ... (vezi toată discuția)
Pos pentru firma cu incasari din mai multe activitati? claudiabog claudiabog Buna ziua, M-as bucura daca m-ar putea lamuri cineva daca am nevoie de POS conform legii 209/2016 in situatia in care am incasari din mai multe activitati si ... (vezi toată discuția)