Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Aplicare Hotarare Judecatoreasca irevocabila
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Aplicare Hotarare Judecatoreasca irevocabila

Buna Ziua,
Sunt beneficiarul unei Hotarari Judecatoresti, pronuntata ca irevocabila de Tribunalul judetului cu privire la reconstituirea dreptului de proprietate pronuntata in 2010.
In decizia Trbunalului se consemna si plata unor cheltuieli de judecata catre Comsia Judeteana de Fond Funciar.
Dat fiind ca suntem in 2016 si nu am beneficiat de rezultatele acestei hotarari , cum pot sa oblig Comisia Judeteana de Fond Funciar sa o respecte . Exista termen de prescriere pentru aceasta speta?
Buna ziua,

Adresati-va unui executor judecatoresc din orasul unde se afla si tribunalul (din circumscriptia Curtii de apel unde se afla Comisia judeteana) sia cesta va obliga Comisia la respectarea hotararii