Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Scoatere din biroul de credit
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Scoatere din biroul de credit

Buna ziua, am avut o datorie la un IFN ( Provident) mai mare de 90 de zile, datorata unui impas financiar. Am ramas doar cu un singur venit in familie si desi am soicitat amanari de plata, sau recalcularea ratei am fost refuzata/ Ulterior m-am reangajat si am achitat integral creditul solicitat. Fireste ca acum sunt inscrisa in biroul de credite cu cel mai nare scoring negativ ( 6 ) si desi am un venit bun in prezent, atat eu cat si sotul meu nu reusim sa ne luam un credit imobiliar datorita raportarii negative. Va rog frumos sa ma ajutai sa imi spuneti daca exista o modalitate sa fiu scoasa di birou de catre acest IFN. Mantionez ca la acel moment mai avem doua credite active fara nici o intarziere la plata ( bancile mi-au aprobat amanare pt 3 luni si totul a fost ok )
Scoaterea din BC se face dupa 4 ani.