Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cum pot sa iau prenatal dupa somaj
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cum pot sa iau prenatal dupa somaj

buna acum sunt in somaj p un an de zile dupa cun pt itr in prenatal si ce acte imi trebui..dar eu ib iulie nasc ce obtiuni am ..Multumesc
Cand va expira perioada de somaj si cand este data prezumata a nasterii ?
buna ,eu am somajul p un an de zile iar nasteria va fi p la sfarsitul lui iunie inceputul lu iulie,ce trebui sa fac? Multumesc
mihaelacristi a scris:

.....nasteria va fi p la sfarsitul lui iunie inceputul lu iulie,ce trebui sa fac? Multumesc

In acest caz, perioada eligibila pentru CCC este iulie/august 2015 - iunie/iulie 2017

Reiterez :
Cand va expira perioada de somaj ? (data sau luna in care va expira somajul)
pai mai exact am sa va spun p 17 ianuarie ca nu mia spus ,,eu am semnat in luna decembrie pt prima oara si p 17 trb sa mai ,merg
Din ce spuneti dvs, veti avea acoperita doar perioada : iulie/august 2015 - ianuarie 2017

In speta, veti beneficia de indemnizatia pentru CCC - chiar daca nu luam in considerare perioada februarie - iunie/iulie 2017 - , sens in care la expirarea perioadei de somaj solicitati AJOFM-ului sa va elibereze o adeverinta care sa ateste ca in perioada de la ..... pana la ..... ati fost in somaj.