avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 433 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Obligatii fiscale pentru Asociatiile de locatari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Obligatii fiscale pentru Asociatiile de locatari

Buna ziua,
Traim o perioada cu mari schimbari in zona fiscala si juridica.
M-ar interesa un articol sau o lucrare care sa contina ultimele modificari in legislatie si in codul fiscal referitor la asociatiile de proprietari.
Ce s-a modificat si cum ......
De exemplu: CASS nu mai trebuie platit de catre angajati. Trebuie platit numai de Asociatie si are valoarea 6%
Cel mai recent răspuns: elga50 , moderator 06:39, 17 Ianuarie 2017
Buna Seara,

Aveți un material detaliat aici: [ link extern ]

Spor in lecturare
Interventie moderator

Multumim @ceau!
Voi pune acest link in primul topic din sectiunea noastra la Documentatie specifica...:bow:

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum pot accesa fonduri europene nerambursabile pt.o spalatorie si vulcanizare auto Lflorin83 Lflorin83 Ma poate ajuta cineva cu niste sfaturi cum pot accesa fonduri europene neram.pentru o spalatorie auto si o vulcanizare? Terenu il am,am si o parte de bani ... (vezi toată discuția)
De ce schimbati titlul mesajului? myky2012 myky2012 Am pus mesajului meu un titlu pe care dvs l-ati schimbat? Mi-ati dat cumva sentinta prin titlu?M-ati catalogat cum ati vrut dvs. Dar aveti acest ... (vezi toată discuția)
Recuperare cheltuieli intretinere in instanta laura-jurist laura-jurist Buna ziua o asociatie de proprietari a facut o sedinta cu restantierii din bloc, in cadrul careia acestia si-au luat un angajament de plata. nu toti l-au ... (vezi toată discuția)