Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Calatorii CFR
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Calatorii CFR

Buna ziua! Copilul meu are varsta de 19 ani si beneficiaza de pensie de urmas fiind elev la o Scoala Postliceala Sanitara particulara,dar acreditata de stat. Nu i se poate elibera abonament CFR cu reducere, asa i se spune la ghiseul CFR. Intreb insa, nu are dreptul pensionar fiind, la acele calatorii cu gratuitate de 50% ? Multumesc.
maricela dob, utilizator