Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Legea nr 227/2015 art 152^2 sau art 312 Regimuri ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Legea nr 227/2015 art 152^2 sau art 312 Regimuri speciale

Buna ziua , desfasor activitatea de comert cu autoturisme second hand >3,5to
De curand am inceput sa achizitionam de la un operator de licitatii din Germania si nintampinam greutati din punct de vedere birocratic :
- incepand cu 2017 trebuie sa mentionam pe factura noul articol ?
- se tot face mentiune la registrul special de cumparari si registrul special de vanzari...nu gasesc capatul de tabel pe nicaieri - ma puteti ajuta ?
Va multumesc
Cu stima , George
vedeti aici..in ceea ce priveste registrele, acestea nu sunt standardizate, va trebui sa le adaptati dvs. la informatiile cerute de lege..
[ link extern ]