avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 513 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire- hotarare definitiva obtinuta in urma cu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire- hotarare definitiva obtinuta in urma cu trei ani- prescriptie?

Buna ziua.As dorii sa intreb daca am o hotarire definitiva de la o sucesiune unde se imparte la patru si nu am benefeciat nici de sulta nici de un teren.Am facut o notificare partilor prin executor dar nu am beneficiat nici asa.Hotararea a fost data.in urma cu circa 3 ani.Mai am dreptul sau s-a prescris.Multumesc.
Cel mai recent răspuns: vasiletudurean , utilizator 19:42, 28 Ianuarie 2017
vasiletudurean a scris:

Buna ziua.As dorii sa intreb daca am o hotarire definitiva de la o sucesiune unde se imparte la patru si nu am benefeciat nici de sulta nici de un teren.Am facut o notificare partilor prin executor dar nu am beneficiat nici asa.Hotararea a fost data.in urma cu circa 3 ani.Mai am dreptul sau s-a prescris.Multumesc.


Mai mentionez ca hotarirea sa dat defenitiva si irevocabila in data de19-09-2013si notificare partilor de catre executor sa facut in data de 27-11-2014
Ultima modificare: Sâmbătă, 28 Ianuarie 2017
vasiletudurean, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mostenire vasiletudurean vasiletudurean Buna ziua.As dorii sa intreb ca dupa un proces de sucesiune de aproape 6 ani cu doi unchi,dupa ce sa facut mai multe contestatii la tribunal si la curtea de ... (vezi toată discuția)
Mostenire-executare silita vasiletudurean vasiletudurean Buna ziua,Am o hotarare judecatoreasca definitiva si irevocabila,privind o sulta si un teren care sa dat in data de 19- 09-2013 ,iar in data de27-11-2014 am ... (vezi toată discuția)
Hotarare sentinta defenitiva vasiletudurean vasiletudurean Buna ziua,dupa o hotarire defenitiva la o succesiune mi=a revenit dreptul la un teren de circa 7000mp si doua sulte de la doi unchi,in valoare de30.000 si ... (vezi toată discuția)