Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire- hotarare definitiva obtinuta in urma cu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire- hotarare definitiva obtinuta in urma cu trei ani- prescriptie?

Buna ziua.As dorii sa intreb daca am o hotarire definitiva de la o sucesiune unde se imparte la patru si nu am benefeciat nici de sulta nici de un teren.Am facut o notificare partilor prin executor dar nu am beneficiat nici asa.Hotararea a fost data.in urma cu circa 3 ani.Mai am dreptul sau s-a prescris.Multumesc.
vasiletudurean a scris:

Buna ziua.As dorii sa intreb daca am o hotarire definitiva de la o sucesiune unde se imparte la patru si nu am benefeciat nici de sulta nici de un teren.Am facut o notificare partilor prin executor dar nu am beneficiat nici asa.Hotararea a fost data.in urma cu circa 3 ani.Mai am dreptul sau s-a prescris.Multumesc.

Mai mentionez ca hotarirea sa dat defenitiva si irevocabila in data de19-09-2013si notificare partilor de catre executor sa facut in data de 27-11-2014
vasiletudurean, utilizator