Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Trecerea din sistem real pe norma de venit
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Trecerea din sistem real pe norma de venit

PFA in domeniul agricol, mai exact cod caen 0150. La inregistrarea firmei la anaf in 2015 am fost trecuta la plata impozitului pe sistem real, cum pot trece pe norma de venit.
Se completeaza declaratia 220 sau se depune doar o cerere.

Multumesc
Se completeaza 220 in care bifati modificarea modului de determinare a venitului net si la punctul II.2. norma de venit.

Depuneti declaratia pana la 31 ianuarie inclusiv.