Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... recuperare taxa auto
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

recuperare taxa auto

ce sanse am sa recuperez taxa auto de prima inmatriculare?vreau sa dau in judecata sa recuperez taxa.dar ar fi o probleme, nu mai am foaia de calcul a taxei, adica nici o copie si nici dupa chitanta de plata, ce trebuie sa faca?
nu trebuie sa dati pe nimeni in judecata. se poate rezolva amiabil si fara chitanta care atesta plata taxei.
mergeti cu toate celelalte documente solicitate la administratia financiara de care apartineti si in locul chitantei care atesta plata taxei faceti o cerere prin care solicitati duplicatul chitantei cu care a-ti platit taxa ... in aceasta situatie dureaza mai mult cam 1 luna si jumatate dar se rezolva .

succes!
daca eu inca nu am platit taxa auto,in ce conditii as putea cere inmatricularea masinii fara plata ei,in ce temei legal si ce pasi ar trebui sa urmez ca sa fiu sigura ca voi reusi??????
multumesc pentru raspuns, o sa merg sa vad ce rezolv
daca nu recuperezi banii pe cale amiabila trebuie sa-i dai in judecata.
carmenmur a scris:

daca nu recuperezi banii pe cale amiabila trebuie sa-i dai in judecata.
#-o