Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... recuperare salarii neplatite
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

recuperare salarii neplatite

Buna seara,

Va rog ajutati-ma cu un raspuns in ceea ce priveste recuperarea salariilor neplatite, dinaintea intrarii societatii in insolventa. Acum societatii i s-a deschis procedura de faliment si s-au trimis notificari angajatilor pt depunerea cererii de admitere a creantelor nascute dupa data deschiderii procedurii generale de insolventa.
Intrebarea mea este: cei care au sume de recuperat dinaintea insolventei, cum procedeaza? Isi mai pot primii salariile restante?
Angajator in insolventa: Ce drepturi au angajatii si cum isi pot recupera ei salariile neachitate?

www.avocatnet.ro/content/art...