Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Renuntare la succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Renuntare la succesiune

buna ziua! am un frate intr-o tara unde momentan nu avem consul, de la care imi trebuie niste acte! Deci n-are unde sa-mi faca procurile! Mai exact e vorba de act de donatie a partii lui din succesiune in favoarea mea si o procura ptr mine sa am acces la contul mamei din banca! Se pot face aici procurile si sa le trimit, eventual prin fax, sa le semneze si sa mi le trimita inapoi sa le duc la notar? Sau exista alta varianta? N-am mentionat tara respectiva, deoarece nu stiu daca am voie! Multumesc!
Nu stiu daca am voie sa mentionez tara, pe site! Nu stiu nici daca gasesc aici sa traduc actele, eu n-am gasit traducator! Tara nu e membra a Conventiei, deci nici apostila nu se pune! Si fara traducere si apostila.....