Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Ce inseamna AFISARE SEDIUL INSTANTEI ???
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Ce inseamna AFISARE SEDIUL INSTANTEI ???

Buna ziua,

In luna noimebrie 2016 am primit o infiintare poprire la angajator pt un contract de credit Provident din 25.02.2012. Am facut o contestatie la executare, insa angajatorul a inceput poprirea, drept urmare mai am 1 luna si datoria va fi achitata, motiv pentru care nu m-am prezentat la sediul intantei pentru sedintele programate.
Mentionez ca nu am primit instiintarile , plicurile sau comunicarile deoarece la adresa din buletin si nu

Imi poate spune cineva ce inseamna AFISARE SEDIUL INSTANTEI in dreptul numelui meu?

xxxxxxxxx - Contestator
ULTIMO PORTOFOLIO INVESTMENT (LUXEMBOURG) S.A., PRIN AV. MINULESCU EVELINA Intimat
BEJ xxxxxx Petent
xxxxxxxxx - AFIŞARE SEDIUL INSTANŢEI Contestator

Şedinţe
Ora estimata: 10:00
Complet: C6 - CIVIL
Tip solutie: Fond
Solutia pe scurt: Admite excepţia peremptorie de netimbrare a cererii de chemare în judecată, invocată din oficiu. Anulează contesta?ia la executare formulată de contestatorul S xxxxxxxxxxx în contradictoriu cu intimata Portfolio Investment (Luxembourg) S.A., ca netimbrată. Cu drept de apel în termen de 10 de zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Zărneşti. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 02.02.2017.
Document: Hotarâre 43/2017 02.02.2017

Ora estimata: 09:00
Complet: C6 - CIVIL
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: Având în vedere nevoia de timp pentru deliberare, amână pronunţarea cauzei pentru data de 02.02.2017.
Document: Încheiere - Amânare iniţială a pronunţării xxxx/xxx/2016 26.01.2017

alexioana20, utilizator
Afisarea la sediul instantei este o forma legala de citare a unei parti intr-un proces.
In situatia in care in dreptului numelui dvs apare aceasta mentiune, apreciez ca indica faptul ca ati fost citat in mod legal prin afisarea citatiei la sediul instantei.
Pentru ce as putea fi citata avand in vedere ca obiectul dosarului este Contestatie la Executare depusa de catre mine. Ce se intampla daca nu ma prezint? Va multumesc!