Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Intrebare suplimentara.
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Intrebare suplimentara.

sa inteleg ca medicul de familie nu primeste nici o informatie din partea vreunei institutii cu privire la gratuitatea de care dispun, aceasta dovedindu-se numai pe baza adeverintei pe care i-o dau eu?
Cum atestati dreptul la facilitati? Medicul de familie trebuie sa intuiasca acel drept, chiar daca are informatii despre acele drepturi?
Va referiti la o informatie din parte unei alte institutii medicale? prin care sa faceti dovada faptului ca suferiti de oboala cronica datorita careia dispuneti de tratament gratuit? sau altceva..?Daca este asa. da, va trebui sa ii prezentati medicului de familie dovada rspectivei afectiuni, atestata si de alti specialisti.
ContSters47264, utilizator
Nu, ma refer strict la situatia mea de asigurat in mod gratuit datorita statutului de student. Adica, in afara adeverintei de la universitate pe care o dau eu medicului, acesta primeste informatii cu privire la calitatea mea de student si din partea facultatii sau oricarei alte institutii?
In cazul acesta situatia este clara;: medicul de familie trebuie sa tina cont ca sunteti student!
Nu , cei de la univarsitate nu vor transmite medicului dvs. de familie date despre dvs. Dvs. va trebui sa prezentati adeverinta si legitimatia de student pentru a putea beneficia de gratuitate.
ContSters47264, utilizator