Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Analiza de risc la securitate fizica
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Analiza de risc la securitate fizica

Buna ziua.
Va rog sa ma ajutati cu un raspuns vizavi de urmatoarea situatie :
- Având în vedere că prin Hotărârea Guvernului nr. 1002/2015 privind modificarea și completarea Hotărârii Guvernului nr. 301/2012 pentru aprobarea Normelor metodologice de aplicare prevede „obligația elaborării analizei de risc la securitate fizică de către unitățile prevăzute la art. 2 alin (1) din Legea nr. 333/2003 privind paza obiectivelor, bunurilor, valorilor și protecția persoanelor, republicată, cu modificările și completările ulterioare, înființate până la data de 16 iunie 2012, se prorogă până la data de 1 iulie 2017”, excepţie făcând obiectivele noi care necesită întocmirea/ modificarea şi avizarea Planului de pază.
- suntem o societate pe actiuni cu actionar majoritar : Statul Roman
Intrebare :
Putem sa elaboram analizele de risc pentru obiectivele societatii noastre folosind proprii angajati (sunt cursati si sunt inregistrati in Registrul National al Evaluatorilor de Risc ) ?

Va multumesc .
Da, puteți. Spor la treaba !