Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii CCC si sporul de vechime in munca
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

CCC si sporul de vechime in munca

Perioada de CCC se ia in calcul pentru stabilirea sporului de vechime in munca ?
sau doar ca vechime in munca ( la pensie ) ?

Eu m-am angajat in noiembrie 2006 . Pana in prezent am nascut 3 copii . La primii doi am stat doar in concediu medical dar la al treilea am stat in CCC ( 2014-2016) . Vreau sa stiu daca pot trece de la sporul de 10% la 15%.

Multumesc anticipat .
Perioada CCC este considerata vechime in munca si in specialitate si se ia in calcul la sporul de vechime, potrivit art.22 alin.2 din OUG 111/2010.