avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii CCC si sporul de vechime in munca
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

CCC si sporul de vechime in munca

Perioada de CCC se ia in calcul pentru stabilirea sporului de vechime in munca ?
sau doar ca vechime in munca ( la pensie ) ?

Eu m-am angajat in noiembrie 2006 . Pana in prezent am nascut 3 copii . La primii doi am stat doar in concediu medical dar la al treilea am stat in CCC ( 2014-2016) . Vreau sa stiu daca pot trece de la sporul de 10% la 15%.

Multumesc anticipat .
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:36, 3 Martie 2017
Perioada CCC este considerata vechime in munca si in specialitate si se ia in calcul la sporul de vechime, potrivit art.22 alin.2 din OUG 111/2010.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ccc si vechimea in munca ( calcul spor de vechime munca) ana500 ana500 Buna ziua . Luminati-ma va rog si pe mine , ca mi s-au mai dus din neuroni in CCC ( peste aprox 2 saptamini ma intorc la munca din CCC). Am o colega la ... (vezi toată discuția)
Spor de vechime nicolirina nicolirina Buna ziua. Am fost angajata unei institutii publice pe un concediu de crestere copil. Am intrat la randul meu in concediu de crestere copil, cu o luna inainte ... (vezi toată discuția)
Calcularea vechimii in invatamant liliananeg liliananeg Am fost incadrata in invatamant in sept. 2009. Am rezervat postul pentru CCC1 in perioada martie 2011- martie 2013; CCC2 februarie 2013- august 2013 (am intrat ... (vezi toată discuția)