avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 415 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Anulare penalitati impozit teren pe anii anteriori
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Anulare penalitati impozit teren pe anii anteriori

Am de platit impozit din urma pe un mic teren extravilan intr-o comuna si nu mi se aplica reduceri de penalitati. Este corect ? Sau care este legea care obliga la aceste reduceri ? Cu stima!
Cel mai recent răspuns: Sebastian Simon , Avocat 10:11, 24 Martie 2017
Buna ziua!

Nu am auzit de astfel de reduceri.

Cu stima.
Ultima modificare: Vineri, 24 Martie 2017
george-neagu, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Primaria si contractele de arenda - refuz inregistrare din cauza datoriilor fiscale ale proprietarilor stefaniamares stefaniamares buna ziua! suntem o mica asociatie din judetul calarasi, intamplator locuiesc intr-o comuna mizerabila.. din punct de vedere al cosiliului local. azi ma lovesc ... (vezi toată discuția)
Impozit anual giorgianach giorgianach buna seara, am rugamintea ca, cine poate si doreste sa ma ajute, cu privire la problema cu care ma confrunt. am probleme cu primaria unde trebuie sa achit ... (vezi toată discuția)
Va rog niste pareri despre mica reforma veronyca28 veronyca28 Buna ziua. Sunt implicata intr-un dosar penal si se pune problema de a beneficia de mica reforma. Ce vreau sa va intreb este din experienta dumneavoastra cat ... (vezi toată discuția)