avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 299 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Refuz inlocuire telefon
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Refuz inlocuire telefon

Buna ziua!

In luna a 10 a am achizitionat un telefon performant si cu rezistenta maxima la apa si cazaturi.
Dupa 2 luni l-am trimis service intrucat avea probleme.
Dupa alte 2 luni a avut aceleasi probleme si iar a fost in service
Acum in luna martie (dupa 2 luni) l-am trimis in service pentru aceleasi probleme si am solicitat inlocuirea telefonului cu unul nou intrucat problemele nu se rezolva decat pe termen scurt.

Firma de la care am achizitionat tel. refuza sa-l schimbe.

Ce pot face si cum sa procedez intrucat telefonul este in garantie , dar sta mai mult in service ?



Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 15:47, 24 Martie 2017
Solicitati sa va elibereze negatie,in baza careia urmeaza sa vi se inlocuiasca bunul cu un produs similar -cu eliberare de garantie noua

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Probleme service inlocuire produse Razvan222 Razvan222 Salut. Acum 2 luni am cumparat un HTC One mine de la emag. In urma cu 2 saptamani s-a stricat. L-am dus la service si ieri am primit un alt tel. Dar acest nou ... (vezi toată discuția)
Se poate înlocui un telefon în garanție? ducman ducman Am achiziționat prin prelungire abonamentuziasm rds 2 tell.ununa în sa stricat bateria.la.-Mulțumesc dus în Servus depanero și după 7 zile a zis sa vin ... (vezi toată discuția)
Garantie placa video umnut umnut Buna ziua, In urma defectarii unei placi video, cumparata de la un magazin IT, s-a trimis produsul specificat in garantie. Dupa doua saptamani, s-a ... (vezi toată discuția)