Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Refuz inlocuire telefon
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Refuz inlocuire telefon

Buna ziua!

In luna a 10 a am achizitionat un telefon performant si cu rezistenta maxima la apa si cazaturi.
Dupa 2 luni l-am trimis service intrucat avea probleme.
Dupa alte 2 luni a avut aceleasi probleme si iar a fost in service
Acum in luna martie (dupa 2 luni) l-am trimis in service pentru aceleasi probleme si am solicitat inlocuirea telefonului cu unul nou intrucat problemele nu se rezolva decat pe termen scurt.

Firma de la care am achizitionat tel. refuza sa-l schimbe.

Ce pot face si cum sa procedez intrucat telefonul este in garantie , dar sta mai mult in service ?

Solicitati sa va elibereze negatie,in baza careia urmeaza sa vi se inlocuiasca bunul cu un produs similar -cu eliberare de garantie noua