Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Adopție
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Adopție

Bună seara! Sunt asistent maternal. Am în plasament o fetiță. Anul trecut a fost dată spre adopție (internațional). În acel moment, a trebuit să aleg între a o adopta sau a da o declarație în care menționam că nu doresc să o adopt. Aș putea să o mai adopt în acest moment, în condițiile în care există acea declarație? Mulțumesc mult!
Adica v-ati razgandit si vreti sa o adoptati ?Copilul mai e inca la dvs ?
Da. Încă este la noi și am vrea să o adoptăm.