Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... injurii scrise in casa liftului
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

injurii scrise in casa liftului

Astazi am gasit scris in casa liftului numele meu iar langa el cuvântul tarfa. Va rog sa ma sfatuiti ce sa fac , cu sa fac plagele penala la politie si in ce categorie de infractiune se incadreaza aceasta fapta ?
Va multumesc si astept un raspuns pe adresa mea de mail visan_monica@yahoo.com
in primul rand trebuie sa stiti cine este inculpatul ca sa puteti face plangere la politie iar la felul in care se misca politia slabe sanse sa se rezolve
lungan_ro_1961 a scris:

in primul rand trebuie sa stiti cine este inculpatul

Eventual se poate discuta despre eventual autor al faptei
@vm
Ati putea identifica autorul inscrisului in baza unei eventuale expertize grafologice si abia ulterior ati putea formula plangere impotriva acestuia