avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 221 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... O serie de intrebari pentru un PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

O serie de intrebari pentru un PFA

Buna ziua!

As vrea sa im fac un pfa (am diplome) pentru reparatii de calculatoare (soft), pe care le voi face doar la mine acasa unde voi avea si sediul. Codul CAEN cred ca va fi 9511.

Intrebari:
Am nevoie de casa de marcat?
De ce as mai avea nevoie? Pe langa actele de infiintare..
Credeti ca as avea o alternativa mai buna? SRL/SRLD/Microintreprindere?
Ce ar trebui sa mai am in vedere?


In OUG 28/1999 exista Art. 2. - Se excepteaza de la prevederile art. 1 alin. (1): -
l) serviciile de instalatii, reparatii si intretinere a bunurilor, efectuate la domiciliul clientului;

Totusi nu cred ca asta ma ajuta. As aprecia o lamurire cu privire la obligatia mea.
Cel mai recent răspuns: chinic33 , utilizator 13:53, 13 Aprilie 2017
~ Conținut șters la cerere ~
Va multumesc pentru raspuns!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Casa de marcat pfa CataPaucean CataPaucean Buna ziua, intentionez sa devin o persoana fizica autorizata, avand calificare in domeniu. Codul CAEN este 9511 - repararea calculatoarelor si a echipamentelor ... (vezi toată discuția)
Salut, daca dețin un pfa cu cod caen 4322-lucrari de instalatii ... eduard56463 eduard56463 SALUT, daca dețin un pfa cu cod caen 4322-Lucrari de instalatii sanitare, de incalzire si de aer conditionat) Si prestez servicii doar la SRL URI SI PFA URI ... (vezi toată discuția)
Sfaturi - infiintare firma - invitatii evenimente, decoratiuni, publicitate companii latna latna Buna ziua, Ma intereseaza mai multe detalii referitoare la infiintarea unei firme. Nu reusesc sa imi dau seama ce ar fi mai potrivit pentru mine. ... (vezi toată discuția)