Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... O serie de intrebari pentru un PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

O serie de intrebari pentru un PFA

Buna ziua!

As vrea sa im fac un pfa (am diplome) pentru reparatii de calculatoare (soft), pe care le voi face doar la mine acasa unde voi avea si sediul. Codul CAEN cred ca va fi 9511.

Intrebari:
Am nevoie de casa de marcat?
De ce as mai avea nevoie? Pe langa actele de infiintare..
Credeti ca as avea o alternativa mai buna? SRL/SRLD/Microintreprindere?
Ce ar trebui sa mai am in vedere?

In OUG 28/1999 exista Art. 2. - Se excepteaza de la prevederile art. 1 alin. (1): -
l) serviciile de instalatii, reparatii si intretinere a bunurilor, efectuate la domiciliul clientului;

Totusi nu cred ca asta ma ajuta. As aprecia o lamurire cu privire la obligatia mea.
~ Conținut șters la cerere ~
Va multumesc pentru raspuns!