Forum Discuţii juridice Executare silită Somatie ANAF
Discuție deschisă în Executare silită

Somatie ANAF

Astazi am primit prin posta, din partea ANAF, o somatie si un titlu executoriu cum ca n-am facut plati anticipate pt. trim. 1, fiind PFA.
Am facut platile cuvenite in data de 24.03.2017 electronic, prin ghiseul.ro.
Mi s-a ridicat putin tensiunea si i-am reprosat din nou sotiei ca n-am plecat cand eram mai tineri din tara asta trista, al carei cetatean umil sunt.
Spuneti-mi ce sa fac pentru ca nu vreau sa ma mai umilesc pe la ghiseele lor.
Buna seara, aveti doua variante:
1)-fie ca mergeti dvs. la ghiseu cu chitanta sau faceti o contestatie la titlul executoriu la care atasati o copie de pe chitanta si o trimiteti prin posta cu confirmare de primire.

2)- Contestati titlul exzecutoriu in temeiul art.970 n.c.p.civ. in instanta.